Budowa domu troszkę pytań

Ciekawe forum o wszystkim.
krzysiekwolski
Posty: 11
Rejestracja: 16 maja 2016, 11:24

Budowa domu troszkę pytań

Postautor: krzysiekwolski » 16 maja 2016, 13:04

Witajcie, przymierzam się do budowy domu jednorodzinnego. Jak wiadomo jest to spory koszt i inwestycja na całe życie. Rozpocząłem szukanie sprawdzonych ludzi do jego budowy a następnie wykończenia. Interesują mnie również koszty postawienia domu w stanie surowym oraz jego wykończenia. Dlatego duża prośba do osób, które posiadają doświadczenie w tej kwestii o rady i linki do stron www dobrych fachowców.

podobne tematy:

tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2016, 17:34

Czy ktoś korzystał z usług tej firmy?

Postautor: tomaszkowal » 16 maja 2016, 13:10

Cześć nie napisałeś najważniejszej spraw: powierzchni domu oraz czy jest to budynek parterowy, czy będzie mieć poddasze użytkowe. Jest to dość ważne przy określeniu cen prac.

podobne tematy:

krzysiekwolski
Posty: 11
Rejestracja: 16 maja 2016, 11:24

Przygotowanie do budowy domu troszkę pytań

Postautor: krzysiekwolski » 16 maja 2016, 13:22

Dziękuje za odpowiedź. Przepraszam za mój błąd. Już podaje. Dom o powierzchni około 180 m2. Budynek posiadający poddasze użytkowe a także garażem na 1 samochód.

podobne tematy:

marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 17:28

Sprawdzony dekarz - ktoś zna?

Postautor: marekwirazka » 16 maja 2016, 13:41

Dużo pytań naszych Klientów odnosi się do rodzaju oleju do skrzyni biegów – czy wlać olej syntetyczny czy może mineralny, a może w ogóle gęstszy lub o zwiększonej lepkości? Pytanie jest na miejscu, gdyż odpowiedni dobór oleju odsuwa w czasie serwis skrzyń biegów, który w krytycznych przypadkach może zakończyć się wymianą skrzyni biegów. Szczególnie tyczy się to modeli samochodów, które posiadają już za sobą trochę lat lub duży przebieg. I trzeba zrobić podstawowy serwis skrzyni biegów. Odpowiednie serwisowanie skrzyni biegów to jedyny sposób na uniknięcie drogiego remontu skrzyni biegów lub jej wymiany na nową. Jak chodzi o rodzaj oleju, to w większości przypadków czy będzie to olej syntetyczny czy mineralny, nie ma dla skrzyni biegów większego znaczenia. Najważniejsze jest to – czy spełnia on odpowiednie normy producenta skrzyni biegów. W następnej kolejności – czy ma lepkość SAE i klasę jakości API rekomendowaną do konkretnej skrzyni biegów a także czy producent oleju, rekomenduje wybrany olej do tej skrzyni biegów. Na pytanie, który olej jest lepszy – mineralny czy syntetyczny, nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Powinno się zadać dodatkowe pytanie – zależy do czego? Większość nowoczesnych skrzyń biegów powinna działać na olejach syntetycznych, co nie zmienia faktu, że do sporej liczby skrzyń zalecane są oleje mineralne. Odpowiedni dobór oleju gwarantuje długie lata pracy skrzyni biegów. Źle dobrany olej może spowodować sytuację, iż wymiana skrzyni biegów będzie kwestią czasu. W olejach silnikowych przyjęło się używać oleje mineralne o większej lepkości np. 15W40, do silników częściowo zużytych. Związane jest to ze szczelnością wnętrza silnika i zużywania się oleju w silniku. W skrzyni biegów nie występują takie zjawiska, z którymi mamy do czynienia w silnikach, tak, więc nie wolno kojarzyć oleju mineralnego ze zużytą skrzynią biegów. Oleje mineralne nie są gorsze od syntetyków, powinny być jednak stosowane tam gdzie są zalecane. Gdy skrzynia się zużywa powinno się wtedy rozważyć wycieczkę do serwisu, który która oferuje serwis skrzyń biegów. Dzięki regularnemu serwisowi, naprawa skrzyni biegów nie będzie kosztowna. Brak regularnego serwisu doprowadzi z czasem remontem całej skrzyni biegów. Cześć, dołączę się do rozmowy. Ja już rozpocząłem budowę domu i mam dylemat z wyborem fachowego dekarza, a co najważniejsze której dachówki mam użyć. Poczytałem Nieco na temat brygad dekarskich: opinie klientów i powiem uczciwie, iż mam z tym spory kłopot. Jak już ktoś ma dobre rekomendacje to nie ma posiada terminów lub jego oferta cenowa jest bardzo wysoka. Może ktoś z was posiada namiary na solidnego i w miarę niedrogiego dekarza. Chrzciny są naturalnym następstwem wesela, które jesteśmy w stanie przygotować na wiele różnych sposobów. W zależności od posiadanego budżetu jesteśmy w stanie zorganizować dla naszych weselników tanie wesele oraz bardzo wykwintne. Rożnica między tak zorganizowanymi przyjęciami weselnymi będzie subtelna i skupiała się na detalach. Jak zdecydujemy się na bardziej kosztowną wersję to warto rozważyć pomoc doświadczonej firmy, dla której organizacja wesel to chleb powszedni. Wesele to nie tylko przyjęcie, to szereg przygotowań, które poprzedzają wesele. Udane wesela organizują zwyczajowo hotele, których nie zabraknie w mieście Radom. Można się o tym przekonać wystukując w wyszukiwarkę szukaną frazę https://osiedle-kamionka.pl/2022/11/07/czy-modele-anatomiczne-mozna-zamowic-wedlug-swoich-oczekiwan/, która daje nam sposobność porównania wielu ofert, które odnoszą się do organizacji wesel w Radomiu. Trzeba pamiętać, iż wesele mamy zazwyczaj raz w życiu i nie warto sugerować się wyłącznie najniższą ceną. Komfort gości, którzy będą uczestniczyli w przyjęciu weselnym jest bardzo istotny i trzeba o niego właściwie zadbać. Dlatego tak ważne jest zatroszczenie się o odpowiednie menu weselne, pokoje dla gości i dobrą oprawę muzyczną.

podobne tematy:

tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2016, 17:34

Czy ktoś korzystał z usług tej firmy?

Postautor: tomaszkowal » 16 maja 2016, 14:43

Dzięki za podanie kubatury domu. Koszt wybudowania takiego domu to rząd 400 tysięcy PLN. Stan surowy z dachem to około 120 tysięcy zł. Najdroższe będzie jego wykończenie. Cena samej kotłowni to wydatek ok 50 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o budowlańców, to tak już wygląda. Rzetelne ekipy mają zleceń na rok do przodu. Ludzie z przypadku są wolni, lecz ich nie warto w ogóle brać pod uwagę. Same problemy z nimi.

podobne tematy:


Wróć do „Forum tematyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości