Strona 1 z 1

Czy jest taka opcja aby użyć czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 16:45
autor: tomaszkowal
Witam, często jestem zmuszony wyjechać na dłuższy okres w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim okresie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć budynek przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Dołożyłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w domu to nie mogę sprawdzić czy kocioł funkcjonuje poprawnie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dodać czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 17:08
autor: adamniczyj
Serwus, rozwiązanie twojego kłopotu znajdziesz w tym miejscu: http://trans-sat.pl/alarmy-warszawa . Poniżej masz schemat, który obrazuje możliwości obecnych systemów alarmowych Obrazek . Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć różnego rodzaju czujniki. Najbardziej spotykane to te, które ostrzegają o włamaniu do budynku. Występują jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Programujesz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 11 sty 2017, 11:53
autor: lukaszgos
Witaj. Na dzień dzisiejszy systemy Satel mają bardzo dużo możliwości. Natomiast kłopotem może okazać się twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jeśli montaż systemów alarmowych był zrobiony z głową to będzie można bez problemu dać tego rodzaju czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, w których montaż alarmów nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest solidnie zaprojektowany schemat montażu alarmu w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie budowy budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest umiejscowiona zazwyczaj na strychu.

podobne tematy: