Potrzebuję wykonawcy, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Ciekawe forum o wszystkim.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 17:28

Potrzebuję wykonawcy, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 12:30

Dzień dobry, potrzebuje sprawdzonego fachowca, który para się montowaniem natrysków prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do zrobienia 2 kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do skosów w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Będę wdzięczy o namiary na fachowców z Warszawy.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 17:37

Szukam wykonawcy, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 12:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Kilka tysięcy lat temu spostrzeżono, że grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli robić Egipcjanie. To oni również, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niedużej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego które używamy obecnie wytworzyli dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co pozwoliło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Dzień dobry, czy widziałeś ofertę tej firmy ze stolicy zakładu szklarskiego Cienkusz - mają bardzo ciekawe realizacje Obrazek Z tego co widziałem na ich stronie to akurat mają w ofercie kabiny prysznicowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich oferty podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 14:47

Potrzebuję firmy, która wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 12:42

Dzień dobry, nie miałem pojęcia iż są takie rozwiązania. Właśnie wykańczam dom i dumałem jak zaprojektować łazienkę na poddaszu. Taka kabina to strzał w 10. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dziękuje za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:


Wróć do „Forum tematyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość